Zondag 4 maart om 10.00 uur in de Antoniuskerk viering m.m.v. Concerto delle Donne; bijzondere muziek van bijzondere vrouwen.

Zij spelen uit hun programma voor de lijdenstijd: Lamento delle Vergine.

‘Concerto delle Donne’ bestaat uit: Annemiek van Zeben (alt), Brigit de Klerk (mezzosopraan en blokfluiten), Juun Voorhoeve (viola da gamba) en Paula Quint (luit en arciliuto) Op de podia wordt de muziek van vrouwelijke componisten relatief weinig geprogrammeerd en zeker waar het gaat om repertoire uit voorbije eeuwen. Met de oprichting van ‘Concerto delle Donne’ in 2015 heeft het ensemble zich ten doel gesteld juist deze muziek van vrouwen te belichten. Vrouwen die in de 16e, 17e en 18e eeuw een belangrijke rol hebben gespeeld in het muzikale leven, hetzij als zelfstandig musica, hetzij verbonden aan een klooster. Vrouwen die hun muziek hebben weten te publiceren in eigen bundels of een plek veroverden in verzamelbundels tussen voornamelijk bekende mannelijke componisten. Met dit unieke repertoire wil het ensemble laten horen en zien, dat het de moeite waard is deze muziek opnieuw te laten klinken. In de viering zal het lijden en sterven van Christus bezongen worden, alsook zijn goedheid en het verdriet van Maria. Prachtige teksten, die op vakkundige en beeldende wijze op muziek zijn gezet. Ook verrassende instrumentale muziek staat op het programma.

Geef uw reactie