Caritas Heemstede vraagt aandacht vervolgde christenen

Sinterklaas en Zwarte Piet

De Verenigde Naties doen onderzoek naar het Nederlandse Sinterklaasfeest. Onder verantwoordelijkheid van de Hoge Commissaris voor de Mensenrechten buigt een commissie zich over de vraag of Zwarte Piet een racistisch stereotype is. Ondertussen worden de Christengemeenschappen in Syrië en Irak op grote schaal verdreven of uitgemoord. De Verenigde Naties doen niets. Christenunie diende een motie in om de Verenigde Naties op te roepen onderzoek te laten doen naar de vervolging van Christenen en dit te veroordelen. De regeringspartijen wezen deze motie af. Binnen het zogenaamde ‘hervestigingsquotum’ heeft het kabinet voor 2013 vijftig (50) plekken vrijgesteld voor vluchtelingen uit Syrië en voor dit jaar tweehonderd (200). Ongetwijfeld zullen Christenen daarbij geen voorrang krijgen.

iuDe vraag is voor wie wij Sinterklaas spelen en wie de Zwarte Piet krijgt. U zou het uw volksvertegenwoordiger kunnen vragen. Veel initiatieven om vervolgde Christen te helpen zijn er in elk geval niet. Eén ervan is Samenwerkende Democratische Organisaties te Enschede. Uw financiële bijdrage kunt u doen via NL40INGB0007667732.

Martijn Mense

PCI OLVH Heemstede

Reacties zijn gesloten.